Dotaz na příušnice

autor: beluskas 21.02.2012 12:16

Dobrý den chtěla bych se zeptat dneska mému bratrovi zjistili příušnice... Jsem v 6 měsíci těhotenství. Jaký vliv to může mít na moje miminko kdybych tou nemocí onemocnila já.. Byla jsem s bratrem v kontaktu. Děkuji za odpověď Veronika.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 23.02.2012 23:01
  Pokud jste očkovaná (u nás se zavedlo plošné očkování v roce 1987), mělo by být riziko nákazy výrazně měnší. Příšnice se projeví jako horečnaté onemocnění. K dalším projevům patří zduření a bolestivost příušní slinné žlázy. Inkubační doba - tj. doba od nákazy do objevení se příznaků nemoci - je okolo 18 dní. Pokud byste měla podezření, navštivte svého lékaře. Riziko úmrtí plodu by však mělo být pouze v prvním trimestru, což se vás už netýká.Rovněž nebyl prokázán vznik vrozených vad (rizikový by byl opět první trimestr) při onemocnění matky v těhotenství.

Příušnice patří do témat

Adresář

Poradna na téma Příušnice

Diskutujte na téma Příušnice

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku