Dotaz na příušnice

autor: beluskas 21.02.2012 12:16

Dobrý den chtěla bych se zeptat dneska mému bratrovi zjistili příušnice... Jsem v 6 měsíci těhotenství. Jaký vliv to může mít na moje miminko kdybych tou nemocí onemocnila já.. Byla jsem s bratrem v kontaktu. Děkuji za odpověď Veronika.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 23.02.2012 23:01
  Pokud jste očkovaná (u nás se zavedlo plošné očkování v roce 1987), mělo by být riziko nákazy výrazně měnší. Příšnice se projeví jako horečnaté onemocnění. K dalším projevům patří zduření a bolestivost příušní slinné žlázy. Inkubační doba - tj. doba od nákazy do objevení se příznaků nemoci - je okolo 18 dní. Pokud byste měla podezření, navštivte svého lékaře. Riziko úmrtí plodu by však mělo být pouze v prvním trimestru, což se vás už netýká.Rovněž nebyl prokázán vznik vrozených vad (rizikový by byl opět první trimestr) při onemocnění matky v těhotenství.

Příušnice patří do témat

Adresář

Poradna na téma Příušnice

Diskutujte na téma Příušnice

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku