Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Dotaz na příušnice

autor: beluskas 21.02.2012 12:16

Dobrý den chtěla bych se zeptat dneska mému bratrovi zjistili příušnice... Jsem v 6 měsíci těhotenství. Jaký vliv to může mít na moje miminko kdybych tou nemocí onemocnila já.. Byla jsem s bratrem v kontaktu. Děkuji za odpověď Veronika.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 23.02.2012 23:01
  Pokud jste očkovaná (u nás se zavedlo plošné očkování v roce 1987), mělo by být riziko nákazy výrazně měnší. Příšnice se projeví jako horečnaté onemocnění. K dalším projevům patří zduření a bolestivost příušní slinné žlázy. Inkubační doba - tj. doba od nákazy do objevení se příznaků nemoci - je okolo 18 dní. Pokud byste měla podezření, navštivte svého lékaře. Riziko úmrtí plodu by však mělo být pouze v prvním trimestru, což se vás už netýká.Rovněž nebyl prokázán vznik vrozených vad (rizikový by byl opět první trimestr) při onemocnění matky v těhotenství.

Příušnice patří do témat

Adresář

Poradna na téma Příušnice

Diskutujte na téma Příušnice

Píšeme jinde
 • Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Tatarák na křupavé topince nebo čerstvé bagetce, kdo by odolal? Pokud hledáte variantu, která se chuťově podobá té masové, zkuste tento recept. Tatarák z avokáda je pikantní, chuťově výrazný a zachutná i těm, kteří nad vegetariánskými pokrmy ohrnují nos.

 • Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Čatní (chutney) je chuťově velmi výrazná omáčka pocházející z indické kuchyně, podává se k masu i zelenině. Základem je vždy ovoce a spousta koření. Tentokrát si ji připravíme ze švestek, jablek, pomerančové šťávy, skořice, chilli a zázvoru.Zdravě.cz na Facebooku